Klub Młodzieżowy Akademia Różności w Olszewce

Od 1 grudnia 2021 r. rozpoczęła się działalność Klubu Młodzieżowego „Akademia Różności”, którego siedziba znajduje się w budynku naszej szkoły. Inicjatywa została podjęta w ramach projektu grantowego LGD: Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dla Krajny i Pałuk”. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem działalności klubu jest poprawa aktywności społecznej dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez wspieranie procesu edukacyjnego, pomoc w nauce, wzmacnianie kompetencji kluczowych, udział w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach, wyjazdach kulturalno-edukacyjnych i  wsparcie pedagogiczno-psychologiczne.

W ramach działalności Klubu Młodzieżowego odbędą się warsztaty: pieczenia pierników, muzyczne, kulinarne, savoir-vivre, mydlarskie, taneczne, robotyki, robienia slime’a, fotograficzne, kryminalistyki, pokaz charakteryzacji. Cyklicznie będą odbywały się zajęcia rozwijające zainteresowania: gimnastyczno-muzyczne, sportowe, programowanie, warsztaty chemii w małej skali. Uczniowie wezmą udział w wyjazdach do Bydgoszczy, Torunia, Mroczy, Nakła, Niedźwiad i Turzyna.

Do Klubu należy 14 uczniów z klas I-VI. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, w środy i czwartki w godzinach 13:30-16:30. Opiekunami Klubu Młodzieżowego są Panie Elżbieta Mirosławska i Justyna Smażyk. Projekt opracowała i napisała Natalia Boniecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content