Programowanie w Klubie Młodzieżowym

W ramach działania Klubu Młodzieżowego Akademia Różności, podczas ferii odbyły się 3 spotkania, na których dzieci rozpoczęły naukę programowania. Zajęcia prowadzi pani Natalia Boniecka.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie grali w gry matematyczno-logiczne z wykorzystaniem maty do kodowania. Podczas drugiego i trzeciego spotkania uczyli się obsługi robota OzoBot, który należy do grupy line follower (porusza się po linii). Wydawanie poleceń OzoBotowi sprawiło dzieciom mnóstwo frajdy i pokazało, że przy programowaniu trzeba być bardzo uważnym, skupionym, a przede wszystkim, żeby się nie poddawać w razie niepowodzenia, tylko próbować dalej. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

„Akademia Różności”,  realizowana jest  w ramach projektu grantowego LGD: Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dla Krajny i Pałuk”, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Autorką projektu jest Natalia Boniecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content