Marzec w Akademii Różności

W ubiegłym miesiącu uczestnicy Akademii Różności mieli bardzo napięty harmonogram. Oprócz cyklicznych zajęć rozwijających zainteresowania (zajęć gimnastyczno-muzycznych, sportowych, z programowania i warsztatów chemii w małej skali) odbyło się kilka innych ciekawych aktywności. Jedną z nich był wcześniej opisany wyjazd do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

24 marca odbyły się warsztaty fotograficzne poprowadzone przez Pana Jacka Tomasza. Dzieci dowiedziały się, że kluczową rolę w robieniu zdjęć pełnią umiejętności i wiedza, a nie sprzęt. Dzięki temu mogły wykonywać dobre zdjęcia swoimi smartfonami.

30 marca uczestnicy Klubu Młodzieżowego wcięli udział w spotkaniu z policjantami, którzy przybliżyli im pracę policji, pokazali umundurowanie, radiowóz i sprzęt.

Ostatniego dnia marca odbył się niecodzienny pokaz charakteryzacji przeprowadzony przez Panią Karolinę Pągowską. Artystka wykonała niesamowitą postać z bajki Czarownica – Diabolinę, zwracając jednocześnie uwagę na to, jakie produkty należy używać do takich zajęć. Dzieci były również pod dużym wrażeniem wykonania sztucznej rany, która na pewno nie wyglądała na sztuczną 😉

Wszystkie warsztaty, zajęcia, pokazy i wyjazdy są finansowane z EFS w ramach projektu grantowego LGD: Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dla Krajny i Pałuk”.

Tekst i zdjęcia: Natalia Boniecka, autorka projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content